MX přilba KYT SKYHAWK DIGGER MATT BLK/YELLOW

Kód: YSSK0002/L
Výprodej
Značka: KYT
8 890 Kč –30 %
kyt skyhawk digger yellow fluo (5)
8 890 Kč –30 % 6 222 Kč

Zvolte variantu

Detailní informace

L
Prodejna / Skladem (1 ks) | YSSK0002/L
8 890 Kč
6 222 Kč

Detailní popis produktu

KYT SKYHAWK DIGGER MATT BLK/YELLOW

Nejnovější přírůstek motocrosové řady přileb KYT !  Jedná se o nejvyšší karbon kevlarovou řadu KYT, která je sesterským výrobkem přilby MX Speed SUOMY. SkyHawk je vhodná pro použití jezdců motocross i enduro, nově s plnou homologací splňující požadavky Evropských i Amerických norem. Nová KYT byla vyvinuta a zdokonalena za pomocí zkušeností z nejprestižnějších tratí mistrovství světa MXGP a Super Enduro World Championship.
Přilba je zcela nově konstruována na základě přímých zkušeností a požadavků jezdců MXGP a SUPER ENDURO WORLD jako je FEBVRE , BOBRYSHEV a BLAZUSIAK .Podle jejich požadavků se tedy zrodila přilba, která je svojí konstrukcí profilově širší než MX SPEED  s velmi delším předním profilem čelisti a mohutnějším temenním ukončením. Toto řešení umožní jezdci perfektní výhled s bezkonkurenčním přehledem nad povrchem, kterým projíždí. Skelet je v oblasti temene robustní a ukončen límcem směrem od jezdce, což do značné míry simuluje funkci krčního neck brace protektoru.

Dokoupitelná Ochrana - SKYHAWK může být doplněn o bezpečnostní technologii MIPS Brain Protection System, tato umožňuje částečný kontrolovaný pohyb hlavy a tím absorpci a přesměrování rotačních energií a sil přenášených do mozku ze směrového nárazu do helmy. Cena samostatného MIPS nové generace je 1490 Kč.

Skořepina - vnější plášť, vyrobený z vlákna tricarboco, směs kevlaru, karbonu a skelného vlákna, přičemž je rozložení jednotlivých materiálů podřízeno požadavkům pro různě situované dopadové a deformační zóny. Přední čelistní skeletová partie je navíc konstruována ze zesílených kevlarových pásů a helma jako taková je spojená aramidovými pryskyřicemi zajišťujícími lehčí, tvrdší a bezpečnější nárazuvzdorný plášť.
Vnitřní EPS je vyrobena v mnoha různých velikostech tak, aby bylo dosaženo nejlepší ergonomie s různou tloušťkou deformační zóny. Tato charakteristika umožňuje postupnou a progresivní absorpci síly vyvolané nárazem. 
Přestože je většina energie způsobená nárazem absorbována vnějším ochranným skeletem díky jeho deformaci, role EPS je rozhodující pro absorpci zbytkové energie. Různá hustota EPS skeletu tak umožňuje optimalizovat mechanickou účinnost a zajistit maximální stupeň absorpce ve všech oblastech samotné přilby.

Čalounění - vnitřní čepička i lícnice jsou plně odnímatelné, omyvatelné a vyměnitelné. Jsou vyrobeny z bielastické látky s coolmax efektem.
Nové čalounění umožňuje rychlý průtok vlhkosti, která díky funkčním vlastnostem látky není vracena zpět k jezdci, látka navíc po celou dobu zůstává prodyšná. Čepička i lícnice jsou opatřeny butonky pro bleskurychlou výměnu. Dále je pak čalounění lícnic vybaveno postroji pro bezpečnostní vytržení v případě nehody.

 

Ventilace - Oproti MX SPEED je SKYHAWK vybaven mírně větším čelním ventilátorem, ostatní ventilační tvory jsou i zde navrženy tak, aby zvyšovaly vnitřní pohodlí, proudění vzduchu je vedeno do vnitřních prostor prostřednictvím 4 velkých předních otvorů chráněných síťkami. Vnitřní EPS je vzduchovými kanály přímo napojeno s velkými čelními vzduchovými přívody. 
Drážky osazené v EPS umožňují, aby se vstupní proud vzduchu optimálně rozprostřel uvnitř přilby a současně i umožňují rychlé odsávání ohřátého vzduchu ze zadních ventilačních otvorů.

Velikosti a váhy zapínání pomocí D-kroužků                                                                                                                                                                                     

Váha helmy bez MIPS   Vel XS - 1050 , S - 1070 , M - 1090 , L - 1130 , XL - 1145 +-50 g 

váha helmy s MIPS  Vel XS - 1070 , S - 1090 , M - 1105 , L - 1150 , XL - 1160 +-50 g   

helma splňuje nebo překračuje požadavky všech testovaných pro homologaci ECE 22-05                                                                                                                                

Velikosti přilby dle obvodu hlavy v cm: XS: 53 - 54,  S: 55 - 56,  M: 57 - 58,  L: 59 - 60,  XL: 61 - 62,  2XL: 63 - 64

Doplňkové parametry

Kategorie: Helmy na motocross
Materiál: KOMPOZIT
Typ: motocross

KYT_logo