MX helma SUOMY MX SPEED SERGEANT MATT BLUE YELLOW FLUO

Kód: KSMS0003/XL
Výprodej
Značka: Suomy
11 490 Kč –50 %
mxspeed sergeantblue l
11 490 Kč –50 % 5 745 Kč

Zvolte variantu

Nejnovější přírůstek motocrosové řady přileb Suomy. Jedná se o nejvyšší karbon kevlarovou řadu pro použití jezdců motocross i enduro, nově s plnou homologací splňující požadavky Evropských i Amerických norem. Nová MX Speed byla vyvinuta a zdokonalena za pomocí zkušeností z nejprestižnějších tratích mistrovství světa MXGP.
Přilba je zcela nově konstruována na základě přímých zkušeností a požadavků jezdců MXGP jako je JASIKONIS STRIJBOS NÁGL a COVINGTON. Podle jejich požadavků se tedy zrodila přilba, která je svojí konstrukcí profilově užší s velmi krátkým předním profilem čelisti a mohutnějším temenním ukončením. To umožní jezdci perfektní výhled s bezkonkurenčním přehledem nad povrchem, kterým projíždí. Skelet je v oblasti temene robustní a ukončen směrem od jezdce, což do značné míry simuluje funkci krčního neck brace protektoru. Bezpečnost jezdce je zvýšena díky poslední generaci MIPS Brain Protection System, ten je nově chráněn kluzným materiálem a nedochází tak k snížení jeho funkčnosti v důsledku znečištění.

Detailní informace

XL
Prodejna / Skladem (1 ks) | KSMS0003/XL
11 490 Kč
5 745 Kč

Detailní popis produktu

SUOMY MX SPEED

Ochrana - technologie MIPS Brain Protection System, umožňuje částečný kontrolovaný pohyb hlavy a tím absorpci a přesměrování rotačních energií a sil přenášených do mozku ze směrového nárazu do helmy.

Skořepina - vnější plášť, vyrobený z vlákna tricarboco, směs kevlaru, karbonu a skelného vlákna, přičemž je rozložení jednotlivých materiálů podřízeno požadavkům pro různě situované dopadové a deformační zóny. Přední čelistní skeletová partie je navíc konstruována ze zesílených kevlarových pásů a helma jako taková je spojená aramidovými pryskyřicemi zajišťujícími lehčí, tvrdší a bezpečnější nárazuvzdorný plášť.
Vnitřní EPS je vyrobena v mnoha různých velikostech tak, aby bylo dosaženo nejlepší ergonomie s různou tloušťkou deformační zóny. Tato charakteristika umožňuje postupnou a progresivní absorpci síly vyvolané nárazem. 
Přestože je většina energie způsobená nárazem absorbována vnější ochranným skeletem díky jeho deformaci, role EPS je rozhodující pro absorpci zbytkové energie. Různá hustota EPS skeletu tak umožňuje optimalizovat mechanickou účinnost a zajistit maximální stupeň absorpce ve všech oblastech samotné přilby.

Čalounění - vnitřní čepička i lícnice jsou plně odnímatelné, omyvatelné a vyměnitelné. Jsou vyrobeny z bielastické látky s coolmax efektem.
Nové čalounění umožňuje rychlý průtok vlhkosti, která díky funkčním vlastnostem látky není vracena zpět k jezdci, látka navíc po celou dobu zůstává prodyšná. Čepička i lícnice jsou opatřeny butonky pro bleskurychlou výměnu. Dále je pak čalounění lícnic vybaveno postroji pro bezpečnostní vytržení v případě nehody.

 

Ventilace - vstupy vzduchu jsou navrženy tak, aby zvyšovaly vnitřní pohodlí, proudění vzduchu je vedeno do vnitřních prostor prostřednictvím 4 velkých předních otvorů chráněných síťkami. Vnitřní EPS je vzduchovými kanály přímo napojeno s velkými čelními vzduchovými přívody. 
Drážky osazené v EPS umožňují, aby se vstupní proud vzduchu optimálně rozprostřel uvnitř přilby a současně i umožňují rychlé odsávání ohřátého vzduchu z zadních ventilačních otvorů.

Velikosti a váhy zapínání pomocí D-kroužků                                                                                                                                                                                         

váha helmy Vel XS - 1070 , S - 1090 , M - 1105 , L - 1150 , XL - 1160 +-50 g   

helma splňuje nebo překračuje požadavky všech testovaných pro homologaci ECE 22-05                                                                                                                                

Velikosti přilby dle  obvod hlavy v cm: XS: 53 - 54,  S: 55 - 56,  M: 57 - 58,  L: 59 - 60,  XL: 61 - 62,  2XL: 63 - 64

Doplňkové parametry

Kategorie: Helmy na motocross
Materiál: KOMPOZIT
Typ: motocross

suomy_logo